F
A
C
E
B
O
O
K
Aktualności »
2018-04-14 21:16:24 - Tomasz Szkatulski
IV Bieg z Ekonomikiem w Słupsku

W sobotę Chart Tomasz wybrał się do Słupska na IV edycję Biegu z Ekonomikiem.

Start i meta zawodów usytuowane były na stadionie 650 - lecie, natomiast trasa biegła wokół lasku północnego. O 11:00 wystartowało ponad 160 osób które do pokonania miały 5 km. Pierwsze dwa kilometry biegu Tomek pokonał w czasie - 10:45, gdy mniej więcej w połowie trasy dosłownie, 4 metry przed nim padła jedna z młodych uczestniczek biegu. Wraz z Chartem zatrzymały się dwie osoby aby udzielić pierwszej pomocy, wezwać służby ratunkowe i zabezpieczyć miejsce tak aby nikt inny nie wpadł na omdlałą dziewczynkę. Po ponad 15 min. ratownicy dotarli do biegaczy, aby udzielić pomocy Wiktorii. Wstępne badania wykazały brak odpowiedniego nawodnienia, co skutkiem było osłabienie i omdlenie podczas trudnego biegu. Minuty mijały, a młoda biegaczka powoli wracała do sił, aby móc dość, z pomocą ratowników do karetki, która znajdowała się kilkaset metrów dalej. Po chwili, Tomek z dwójką biegaczy z Słupska, powróciła na trasę i dalej kontynuowała bieg.

Do mety Darłowski Chart dotarł jako ostatni - 150, ale nie wynik ani miejsce nie było najważniejsze...

Biegu nie ukończyło około 10 osób, które po prostu nie dały rady trasie i pogodzie. PAMIĘTAJMY ABY DOBRZE SIĘ NAWADNIAĆ PRZED KAŻDYM TAKIM BIEGIEM.

Specjalne podziękowania dla Marietty Bogusz FitStory z Night Runners Słupsk i Mikołaja Szypońskiego z Best Beasts za udzieloną pomoc podczas biegu i wszystkiego najlepszego - 100 lat dla Was !

Nic nie dzieje się bez przyczyny 😉