F
A
C
E
B
O
O
K
Aktualności »
2018-05-25 14:22:55 - Tomasz Szkatulski
5 mil morskich (9260 m) w Gdyńskim Porcie Wojennym

W czwartek w Gdyńskim Porcie Wojennym odbyły się zawody na dystansie 5 mil morskich (9260 m.). Nie mogło zabraknąć tam naszych Chartów - żołnierzy, chorążego Krzysztofa Płoskiego i bosmana Tomasza Szkatulskiego. 

 

Na starcie, który znajdował się obok fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko, zameldowało się prawie 600 biegaczy. Ponad dziewięćdziesiąt procent uczestników czwartkowego biegania w Gdyni stanowili żołnierze z całej Polski, wśród nich mocna reprezentacja naszego regionu. 

 

Trasa biegu została wytyczona wzdłuż nabrzeża portowego, gdzie można było podziwiać większość okrętów MW. Bieg szybki,płaski z niedużą ilością zakrętów, czyli nic innego jak dobry wynik przyświecał DCH tego dnia. 

 

I tak po starcie o 11:00 pierwszy z Chartów Krzysiek (161), minął mete po ponad 41 min., odebrał medal wypił dwa łyki wody i czekał na Tomka (274), który wpadł na metę 4 minuty później. Zadowolenie, przy 25 stopniach Celsjusza naszych Chartów,bylo bardzo ogromne.🤗

 

Na koniec kilka pamiątkowych fotek i powrót do Darłowa. 

I tak podsumowując, impreza biegowa na 5+, godna polecenia i powrotu w przyszlym roku.🏃

Na koniec, gratulacje dla kpt. Tomasza Szopińskiego(33), naszego kolegi z Klubu Biegacza Bryza Postomino za super wynik i walkę do ostatniego metra.