F
A
C
E
B
O
O
K
Aktualności »
2019-01-12 00:00:00 - Tomasz Szkatulski
X bieg Policz się z cukrzycą - podsumowanie Sławieńskiego Festiwalu Biegowego

W sobotę, 12 stycznia Darłowskie Charty wystartowały w X biegu "Policz się z cukrzycą" w ramach 27 WOŚP (POSTOMINO). Dodatkowo organizatorzy stwierdzili, że ten bieg będzie podsumowaniem SŁAWIEŃSKIEGO FESTIWALU BIEGOWEGO. Co lepsze, ten bieg dla niektórych zawodników, decydował o konkretnym miejscu w festiwalu. Aby zostać sklasifikowanym w festiwalu czy jak kto woli GP powiatu, trzeba było ukończyć minimum 5 z 6 biegów, w każdej z gmin w Powiecie Sławieńskim oraz dodatkowo, jeśli walczyło się o konkretną pozycję, ukończyć 7 bieg - dzisiejszy. 
5 z 6 biegów ukończyło łącznie 37 zawodniczek i zawodników. Najlepszym Chartem został Szymon Krawczuk (10 miejsce kat. Open Mężczyzn), kolejne miejsca zajęli Marcin Lupke (17 miejsce), Piotr Metera (20 miejsce), Tomasz Szkatulski (23 miejsce).
Każdy z uczestników festiwalu został, nagrodzony dyplomem oraz specjalnym wieszakiem na wszystkie medale z festiwalu wraz z dzisiejszym siódmym.
Dodatkowo pierwsze 10 miejsc kobiet i mężczyzn nagrodzono pięknymi pucharami oraz bonami podarunkowymi. 
W samym biegu "Policz się z cukrzycą" wystartował Szymon i Tomasz zajmując odpowiednio 16 i 38 miejsce. Postomiński bieg był o połowę krótszy od tych z Grand Prix i wynosił niecałe 5 kilometrów. Trasa dość.... mokra i śliska, wśród otwartych pól, nasypem kolejowym do mieściny Mszane i powrót, tą samą trasą.
Dla wielu celem tego Biegu było zebranie pieniędzy, za które zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Wpisowe tego biegu, było min. 20 zł do puszki WOŚP 👌
Wszyscy przed startem otrzymali okolicznościową pomarańczową koszulkę WOŚP, a na mecie medal Festiwalowy.

Tak właśnie zakończył się Festiwal Biegowy 2018 r. Co będzie w 2019.... zobaczymy. 
Niedziela w Koszalinie na L5 🏃‍♀️🏃‍♂️
SIEMA ❤

T.SZ.

fotorelacja: http://slawno.naszemiasto.pl/…/postomino-xiii-bieg-policz-s…